Doradztwo
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej usługi doradczej oferowanej przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dla Regionu Szczecineckiego.
Przez doradztwo rozumie się proces, w którym doradca pomaga klientowi zrozumieć problem i wspólnie z klientem znaleźć jego rozwiązanie. Doradztwo ma charakter skonkretyzowanej porady odnoszącej się do konkretnej sprawy, opartej na danych i materiałach przekazanych przez klienta.
Harmonogram doradztwa udzielanego w ramach OWES:
Z doradztwa podstawowego mogą skorzystać:
A. Osoby fizyczne spełniające poniższe kryteria:
- Osoby mające trudności na rynku pracy (bezrobotne, zagrożone wykluczeniem społecznym, nieaktywne zawodowo) lub zatrudnione, zainteresowane założeniem Podmiotu Ekonomii Społecznej, w tym Spółdzielni socjalnej, oraz
- Osoby w wieku aktywności zawodowej (15-64 lata)
- Osoby, które zamieszkują, uczą się lub pracują na terenie powiatów: wałeckiego, drawskiego, łobeskiego, świdwińskiego i szczecineckiego.
B. Podmioty Ekonomii Społecznej:
Podmioty zarejestrowane lub posiadające jednostkę organizacyjna na terenie jednego z następujących powiatów: wałeckiego, drawskiego, łobeskiego, świdwińskiego i szczecineckiego posiadające status:
- Organizacja pozarządowa (stowarzyszenie, fundacja)
- Spółdzielnia Socjalna
- Spółdzielnia pracy
- Spółdzielnia inwalidów i niewidomych
- Klub integracji społecznej
- Centrum integracji społecznej
- Warsztat terapii zajęciowej
- Zakład aktywności zawodowej
- Spółka non-profit.
Formy udzielania doradztwa:
- doradztwo pośrednie – doradztwo świadczone drogą elektroniczną (e-mail)
- doradztwo bezpośrednie – doradztwo świadczone osobiście przez doradcę klientowi/klientom w siedzibie OWES lub innym dogodnym dla klienta miejscu. Doradztwo bezpośrednie może być indywidualne lub grupowe – maksymalna liczba osób równa 6.